Deluxe Oda

Geçmişin zarafeti ile bugünün
lüks anlayışını bir araya getirdik...

Ajwa Hotel Sultanahmet'in , ceviz ağacından yapılmış mobilyalara ve ipek Tebriz halılarına sahip iki ayrı yataklı veya queen yataklı 32 metrekare alana sahip 47 adet deluxe odası bulunmakta. Banyolarında Mimar Sinan’ın camilerinden esinlenen çinileri, yekpare Marmara Mermer'leri, kurnalı çeşmeleri ve yine mermerden lavaboları ile geçmişin rafine zevklerini bugüne taşıyor. En kaliteli kumaştan duvar kağıtları, turkuaz, oksit sarısı ve çivit mavisi Rumi desenlerle süslü tavan işleri her bir odayı özel kılıyor.
Odadaki LED ışıklandırma modunuza en uygun aydınlatmayı sağlarken, ergonomik ve teknik detaylar da konaklamanızı ‘zevkli bir deneyime’ dönüştürüyor.

Odalarda Şamlı ustalar tarafından elle yapılmış özel sipariş mobilyalar masif ahşaptan üretilirken üzerleri doğal sedef kakmalarla süslendi. Otelin her bölümünde olduğu gibi odalarda da dünyanın en kıymetlisi sayılan el işi ipek Tebriz halıları tercih edildi. Banyolarda özel sipariş el işi çiniler ve dünyaca ünlü Dornbracht markasının vitrifiye ürünleri kullanıldı. Otelin her katında ve odalarda Mahmud Mahmudzade, İslam İsrafilzade, Jamila Hashimova, Salam Salamzade, Mikayil Abdullayev, Nadir Akhundov ve Maral Rahmanzade gibi uluslararası arenada adından söz ettirmeyi başaran Azerbaycanlı ressamların orijinal tabloları yer alıyor. Ressam Rauf Tuncer’in geçmiş İstanbul’u anlatan eserlerini ise otelin yüksek konforlu toplantı salonu olan ‘Amber’ salonunun duvarlarında görebilirsiniz. Selçuklulardan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan da günümüze kadar varlığını sürdüren kalemişi süslemeler mekânların tavan, duvar, kubbe gibi yüzeylerinde ustalıkla kullanıldı. Osmanlı sedirleri ve aydınlatmaları da estetik harikası odaların içinde görmeniz mümkün. Konaklamanızı daha konforlu hale getirebilmek için Deluxe Oda'da Loewe marka 4k ultra HD interactive TV bulunmaktadır.

Oda Özellikleri