Sultan Süit

Geçmişin zarafeti ile bugünün
lüks anlayışını bir araya getirdik...

120 metrekare alana sahip ‘Sultan Süit’ üç ayrı bölümden ve efsanevi bir banyodan oluşuyor. Bordo tonlarının hakim olduğu ilk bölüm yemek alanı olarak değerlendirilmiş. Görkemli ağaç işçiliğine hayran kalacağınız, yeşil tonlarının hakim olduğu yatak odası ve kahve tonlarının ağırlık kazandığı yaşam alanı tüm detaylarıyla her türlü konforu sunuyor.

Ahşap dolaplarındaki işlemeleri masalları andıran holün sonunda ise turkuaz karoları, ikiz mermer lavabosu, bakır kurnalarıyla muhteşem bir banyo sizi karşılıyor. Jakuzi, sauna ve duş bölümünün bulunduğu banyo, sade çinileri ile asil bir çizgide tasarlanmış. Banyolarda özel sipariş el işi çinilerin yanı sıra dünyaca ünlü Dornbracht markasının vitrifiye ürünleri kullanıldı. Sultan Süit genelindeki kemerli pencerelerin ardından göreceğiniz panoramik İstanbul ve deniz manzarası ise aklınızdan hiç çıkmayacak güzellikte.

Odalarda Şamlı ustalar tarafından elle yapılmış özel sipariş mobilyalar masif ahşaptan üretilirken üzerleri doğal sedef kakmalarla süslendi. Otelin her bölümünde olduğu gibi odalarda da dünyanın en kıymetlisi sayılan el işi ipek Tebriz halıları tercih edildi. Otelin her katında ve odalarda Mahmud Mahmudzade, İslam İsrafilzade, Jamila Hashimova, Salam Salamzade, Mikayil Abdullayev, Nadir Akhundov ve Maral Rahmanzade gibi uluslararası arenada adından söz ettirmeyi başaran Azerbaycanlı ressamların orijinal tabloları yer alıyor. Ressam Rauf Tuncer’in geçmiş İstanbul’u anlatan eserlerini ise otelin yüksek konforlu toplantı salonu olan ‘Amber’ salonunun duvarlarında görebilirsiniz. Selçuklulardan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan da günümüze kadar varlığını sürdüren kalemişi süslemeler mekânların tavan, duvar, kubbe gibi yüzeylerinde ustalıkla kullanıldı. Osmanlı sedirleri ve aydınlatmaları da estetik harikası odaların içinde görmeniz mümkün. Konaklamanızı daha konforlu hale getirebilmek için Sultan Süit'te Loewe marka 4k ultra HD interactive TV bulunmaktadır.

Oda Özellikleri